Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w naszym gabinecie zwykle na jednej wizycie, czasem dwóch, zawsze w znieczuleniu, przy użyciu koferdamu, endometru (dokładny pomiar kanału) oraz mikroskopu i radiowizjografii. Opracowanie i dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych wykonywane jest za pomocą narzędzi maszynowych i ręcznych oraz różnych płynów odkażających. Kanały korzeniowe wypełniamy metodami termicznymi (Obtura i System B), które umożliwiają bardzo szczelne ich zamknięcie, co zapobiega wtórnej penetracji bakterii w głąb kanału i ponownej infekcji w obrębie kanałów korzeniowych. Podczas leczenia endodontycznego stosujemy ultradźwięki, które zwiększają skuteczność oczyszczania kanałów. Są one również bardzo przydatne do usuwania złamanych narzędzi, wyjmowania wkładów koronowo-korzeniowych, udrażniania kanałów.
Nasz gabinet (jako pierwszy w Pabianicach i jeden z pierwszych w województwie łódzkim!) od 2004 roku wyposażony jest w mikroskop zabiegowy. Użycie mikroskopu w ogromnym stopniu zwiększa dokładność w pracy, umożliwia leczenie bardzo trudnych, wąskich czy zakrzywionych kanałów korzeniowych, pozwala na usunięcie niedrożności i przeszkód w kanałach (np. złamanych narzędzi czy starego cementu).
Dokładnie przeprowadzone leczenie endodontyczne pozwala na uratowanie zębów nawet bardzo zniszczonych. Dobrze przeleczony ząb będzie służył Państwu przez wiele lat.